Zkušenosti pneu Marangoni na vysokozdvižné vozíky a další techniku

Přidal:

Italská společnost Marangoni je dnes světovým vývozcem pneumatik pro nákladní i manipulační techniku a těžké stroje. Pneumatiky na vysokozdvižné vozíky od Marangoni jsou finančně dostupným řešením pro české firmy a zároveň poskytují dostatečnou kvalitu. Superelastické pneumatiky využívají náročné provozy a vašemu VZV poskytnou nejen zvýšenou životnost, ale také hladké jízdní vlastnosti.

Zkušenosti s pneu Marangoni

Albergo Michele, manažer ve společnosti Galvan, sdílí své zkušenosti s pneumatikami Marangoni. Společnost Galvan se specializuje na galvanizaci kovů. Celý proces začíná tím, že pomocí vysokozdvižných vozíků jsou z nákladních aut vyloženy dovezené železné produkty. Ty jsou následně pověšeny a dále se připravují na pozikovací proces. Po dokončení této fáze jsou produkty roztříděny a dopravovány k zákazníkům.


Celý proces vyžaduje spolehlivost vysokozdvižných vozíků, které přepravují těžké kovy. Při takové zátěži dochází k rychlejšímu opotřebení pneumatik VZV.

Společnost Galval si nemůže dovolit výpadek jediného vysokozdvižného vozíku. Pneumatiky Marangoni zajišťují nejen spolehlivost, ale řidiči vozíků oceňují dobré jízdní vlastnosti a stabilitu, která je podpořena vysokou přilnavostí pneumatik.

Marangoni snižuje rizikovst defektů pneumatik

Matteo Mantovani pracuje s obrovskými nakladači ve společnosti Recicla. Společnost se zabývá zpracováním a recyklací odpadu. Nakladače používáme především pro přepravu odpadu. Při nakládání odpadu je vyžadovaná maximální trakce a záběr. Největším problémem pneumatik u nakladačů bývá defektovost. Každý defekt znamená velkou časovou ztrátu, která má pro společnost také finanční dopady.


Matteo může pneumatiky Marangoni jen doporučit pro jakékoli stroje, které pracují v prostředí náchylném na defekty. Pneumatiky Marangoni připravily speciální směs a vzorkování, které snižuje riziko defektu a prodlužuje životnost pneumatiky.

Společnost Recicla používá nakladače Dosaan. Zajímavostí je, že společnost Dosaan nevyrábí pouze nakladače, ale připravila také velmi moderní koncept vysokozdvižného vozíku. Více o tomto VZV a vizi společnosti Dosaan jsme napsali v článku Budoucnost vysokozdvižných vozíků.

Pneumatiky Marangoni na vysokozdvižné vozíky

Jednou z největších výhod pneumatik Marangoni je jejich poměr kvalita a cena. Pro náročnější provozy určitě doporučujeme superelastické pneu, tzv. plná kola, která nemají vzduch a jejich životnost je až o 300% vyšší než u pneumatik vzdušnicových. Marangoni vyrábí pneumatiky na vysokozdvižné vozíky ve variantě Forza a Eltor. Konkrétní vlastnosti těchto pneu najdete rozepsané na stránce Pneu Marangoni.

0

O autorovi:

Společnost Martin Rosulek - Rosservis, s.r.o. se specializuje na vysokozdvižné vozíky již od roku 1991. Zajišťuje generální opravy, prodej VZV Desta, opravy a servis VZV po celé České republice a Slovensku. Dodává také příslušenství, přídavná zařízení a náhradní díly na VZV.
  Související příspěvky