VZV Balkancar servis – drobné i rozsáhlé opravy manipulační techniky

Přidal:

Vysokozdvižné vozíky Balkancar jsou zastoupeny ve velkém počtu v českých společnostech. Jsou oblíbené především pro svoji jednoduchost, dostupnost náhradních dílů a poměru kvalita a výkon (podobně jako vozíky Desta). Pravidelný servis Balkancar vozíků zajistí vaší firmě bezproblémový a nepřerušený provoz manipulační techniky. Údržba a technické prohlíky prodlužují životnost VZV a v případě vozíků Balkancar to platí téměř dvojnásob.

Společnost Balkancar – historie a současnost

Značka Balkancar vznikla v roce 1952, kdy bulharská společnost sídlící v hlavním městě Sofia, vyrobila svoji první pojízdnou manipulační techniku s elektrickou plošinou. V 60. letech 20. století se Balkancar specializoval na elektrickou techniku a vyráběl také tramvaje a trojlejbusy. V této době dorazilo také prvních 150 strojů do tehdejšího Československa.

Pozor! Balcancar vs. Balkancar

Užívaný název Balcancar je nesprávný, přesto jej často najdete např. na internetu v inzerátech prodeje použité bazarové techniky. Jediný správný a oficiální název je Balkancar.

Výroba vysokozdvižných vozíků Balkancar

V roce 1958 začal Balkancar vyrábět nový typ manipulační techniky – vysokozdvižné vozíky. V 70.letech společnost zvýšila úsilí v oblasti exportu vozíků do sousedních evropských zemí. O deset let později se Balkacar mohl pyšnit nejen dobrými finančními čísly exportu manipulační a skladové techniky, ale také založením 8 poboček v zahraničí.

Dnes patří Balkancar k vyhledávané manipulační technice v České republice a státech východní Evropy.

Dieslové vysokozdvižné vozíky Balkancar

Vysokozdvižné vozíky Balkancar DV 1998 a DV 1999 jsou vyráběny s nosností 10 – 12,5 tuny. Jedná se o nejrobusnější stroje. Nižší série Record -2SR je vyráběna jako typová řada DV 1794 a DV 1798 s nosností 4 a 5 tun. Žádané jsou také typové řady Balkancar DV 1792, DV1784 a DV 1786. Společnost vyrábí mnoho dalších typových řad s nosností od 2 tun, např. typovou řadu Balkancar M784.

Použité vysokozdvižné vozíky Balkancar

Balkancar je využívanou manipulační technikou v České republice. Často ji najdeme v nabídce inzertních portálů jako použitou bazarovou techniku k prodeji, která je nabízena za velmi zajímavé ceny. Nákupní cena použitého bazarového vysokozdvižného vozíku Balkancar však může odrážet jeho nepříznivý technický stav. Při nákupu je proto nutné mít na paměti, že následné opravy a servis VZV může výrazněji zasáhnout do firemního rozpočtu.

Servis Balkancar

Naše firma Rosservis poskytuje servis pro vysokozdvižné vozíky Balkancar. Zajišťujeme jak běžné opravy, výměny oleje, hydraulických tekutin, opravy hnacích náprav, hydrodynamických převodovek a výměny agregátů.

Naše firma provádí servisní opravy pouze pro VZV s dieslovým pohonem.

Poskytujeme také technické prohlídky. Pro vyskozdvižné vozíky Balkancar je v České republice povinná technická prohlídka minimálně jednou ročně.

Dostupnost servisu po celé ČR

Servis zajišťujeme pomocí tzv. mobilních dílen. Naši mechanici mají vybavené servisní vozy a jsou profesionálně vyškoleni. Zavolejte nám, ať už sídlí vaše firma v Praze anebo Litoměřicích, opravu provádíme přímo u vás, vozík není potřeba kamkoli přepravovat.

Servis Balkancar poskytujeme po celé České republice. Jsme flexibilní a rychlí v diagnostice i samotné opravě závady.

Balkancar náhradní díly

Při prováděné opravě používáme alternativní repasované náhradní díly.

Zde uvádíme několik příkladů částí vozíku, které na vysokozdvižném vozíku Balkancar často opravujeme či měníme.

Hnací náprava a diferenciál, řiditelná náprava, servoválec, chlazení hydrauliky, řídící ústrojí, nádrž oleje, podvozek, převodovka, spojka, řazení, brzdy, brzdový válec, přístrojová deska, zvedací zařízení.

Hledáte servis vysokozdvižných vozíků Balkancar

Neváhejte nás kontaktovat v případě zájmu o servis VZV Balkancar. František Trnka je dostupný na telefonním čísle +420 602 134 619 nebo e-mailu frantisek.trnka(zavinac)rosservis.cz. Kontaktní formulář najdete na stránce Kontakt.

0

O autorovi:

Společnost Martin Rosulek - Rosservis, s.r.o. se specializuje na vysokozdvižné vozíky již od roku 1991. Zajišťuje generální opravy, prodej VZV Desta, opravy a servis VZV po celé České republice a Slovensku. Dodává také příslušenství, přídavná zařízení a náhradní díly na VZV.
  Související příspěvky