Svěrací čelisti pro vysokozdvižný vozík mají široké využití

Přidal:

Vysokozdvižný vozík je univerzálním typem manipulační techniky. Může za to především možnost aplikace nejrůznějších přídavných zařízení. Kromě vidlí jsou to také hydraulické lžíce, otáčecí zařízení, přidržovače břemen, úklidové prvky, vícefunkční doplňky nebo svěrací čelisti.

Právě svarací čelisti jsou poměrně univerzálním zařízením, které umožní v kombinaci s hydraulikou uchopit některé typy předmětů a věcí pro převoz VZV. Je to právě tlak, jehož je při převážení zboží z místa na místo využíváno. V závislosti na tom, jaké svěrné čelisti pro vysokozdvižný vozík pořídíte, domůžete se odpovídajícího užití.

Přídavné svěrací čelisti na přepravu balíků

Jedním z velice používaných modelů svěracích čelistí je ten upotřebitelný při přepravě sena a slámy. Z toho logicky vyplývá, že své primární uplatnění nachází hlavně v zemědělství. Dva hydraulické písty jsou schopny stlačit dvě části konstrukce k sobě a díky tomu pohodlně a bez výraznějšího mačkání uchopit balík.

Přídavné svěrací čelisti na přepravu balíků mohou samozřejmě nabývat trochu odlišných podob a velikostí v závislosti na tom, jak velké balíky sena, slámy a dalšího materiálu chcete přesouvat. Pohyb čelistí je v tomto případě od sebe a k sobě. Při výběru správného modelu byste měli hledět také k celkové nosnosti čelistí. Ta začíná u jedné tuny.

Svěrací čelisti na sudy

Jestliže vás zrovna nenapadá, na co lze ještě využít hydraulické svěrací čelisti, napovíme vám. S pomocí tohoto doplňku můžete bez sebemenšího problému uchopit vysokozdvižným vozíkem sud naplněný libovolnou tekutinou nebo materiálem. Tento uchopovacího prvek může každopádně dosahovat odlišných podob. Jednou z variant jsou například čelisti určené k montáži na pozicionér vidlí.

Využívané jsou také svěrací čelisti na role a svitky, manipulace je pak mnohem plynulejší a časově efektivnější.

sveraci-celisti-na-role

Otočné svěrací čelisti

Každý zákazník má samozřejmě trochu odlišné požadavky. Někomu nemusí vyhovovat klasické svěrací čelisti na vidle a domáhá se otočného pohybu. Ten je takový, že do čelistí uchopíte libovolnou věc a v případě potřeby ji můžete otočit kolem své osoby. Jednoduše ji dáte vzhůru nohama.

A právě takové otočné svěrací čelisti pro vysokozdvižný vozík získávají na stále rostoucí popularitě, protože přináší daleko více možností pohybu. S nimi vás už nebude nic limitovat v tom, abyste danou věc otočili horizontálně či vertikálně.

Kvalitní uchopovací zařízení

sveraci-zarizeni-vzv

Pořiďte si k vysokozdvižnému vozíku to správné přídavné zařízení v podání svěrných čelistí. Při jejich výběru si pohlídejte funkce, možnosti pohybu, rozměry, technické zpracování a ostatní důležité parametry. Ať už budete potřebovat svírat bedny, balíky, sudy nebo bloky čehokoliv, přihlížejte i k celkové nosnosti do hodnoty až 4 tun. Jako další důležité vlastnosti těchto doplňků nepřehlížejte následující.

  • Nastavení maximálního tlaku vidlic.
  • Schopnost inteligentního svírání.
  • Možnost roztažení jednotlivých vidlic od 450 do 2 000 milimetrů.
  • Zabezpečení proti poškození nákladu.

Právě na základě těchto údajů budete schopni vybrat svěrací čelisti pro vysokozdvižný vozík, jež vám během pracovních povinností přinesou nejvíce užitku. Dobrou volbou je také sázka na prověřeného výrobce, potažmo prodejce zvolených komponent.

Prodej svěracích čelistí

Neváhejte nás kontaktovat s konkrétní poptávkou na svěrací čelisti. Cenovou nabídku zasíláme na vyžádání.

0

O autorovi:

Společnost Martin Rosulek - Rosservis, s.r.o. se specializuje na vysokozdvižné vozíky již od roku 1991. Zajišťuje generální opravy, prodej VZV Desta, opravy a servis VZV po celé České republice a Slovensku. Dodává také příslušenství, přídavná zařízení a náhradní díly na VZV.
  Související příspěvky