Příslušenství pro nakladače zvýší efektivitu stroje o 240%

Přidal:

Čelní nakladače pro malotraktory a další stroje podobného typu přináší spoustu možností. Nikoliv však jen samotné nakladače tvoří základní typ rozšíření, ale teprve vhodně zvolené příslušenství. Výrobci v tomto směru pokrývají asi většinu činností realizovaných ve stavebnictví, lesnictví a zemědělství. Nákupem vhodného příslušenství pro nakladače můžete daný stroj přeměnit v praktického pomocníka se vším všudy. Zvýšíte tak efektivtu práce o stovky procent. Namísto pořizování dalšího stroje používáte totiž pouze jedno multifunkční zařízení.

Vyberte si vhodné příslušenství pro nakladače

Ať už řešíte nakládku, manipulaci nebo skladování nejrůznějších věcí, přijde vám vhod níže uvedený seznam doplňků rozšiřujících funkce čelních nakladačů.

Nosič balíků – ideální pro nakladače v zemědělství

Nosiče balíků patří mezi oblíbené příslušenství pro nakladače využívané hlavně v zemědělství. Součástí tohoto výrobku jsou dvě špičaté vidle, prostřednictvím kterých pohodlně napíchnete balíky slámy či sena a převezete je na požadované místo. Díky flexibilnímu nakladači s nimi lze pohodlně manipulovat i do výšky. Vidle na balíky sena a slámy mají v průměru špice o délce 1 100 milimetrů. Narazit lze také na speciální vidle se třemi hroty.

Rozšířeným nástrojem klasického nosiče je pak kráječ balíků, jež je vybaven nejenom více špicemi, ale hlavně ocelovými zuby, které balík zakrojí na odpovídajícím místě.

Kleště na balíky

Další možností přepravy balíků slámy jsou kleště na balíky. Ty mají obvykle masivní konstrukci a jsou vybaveny speciálními úchyty fungujícími díky dvou hydraulickým pístům. Pohyb je obdobný tomu, jako byste balík uchopili do ruky.

Kleště na dřevo

Kleště na dřevo jsou obdobou kleští na balíky. Hlavní rozdíl je především v konstrukci kleští. Ty jsou uzpůsobeny tak, aby se s nimi dala pohodlně a bezpečně uchopit kláda dřeva odpovídajícího průměru. Na podobném principu funguje ještě drapák na dřevo, který je o něco robustnější.

Drapák na dřevo je dostupný také pro vysokozdvižné vozíky, avšak je důležité koupit přídavné zařízení ke stroji, které má požadovanou atestaci a certifikaci pro daný stroj, na kterém jej budete používat.

Paletizační vidle

Paletizační vidle jsou velice podobným doplňkem nosiče balíků. Hlavní rozdíl je však v tom, že nosnými prvky nejsou špičaté hroty, ale klasické nosné vidle používané u paletových a vysokozdvižných vozíků. Díky nim pohodlně nasunete vidle pod libovolnou paletu a převezete kam je třeba.

Lopata – nejoblíbenější příslušenství pro nakladač

K nejoblíbenějšímu příslušenství pro nakladače patří také lopata neboli lžíce. S pomocí tohoto doplňku vytvoříte z malotraktoru praktický traktor bagr. Ten lze použít pro nakládání a přesouvání zeminy a jiného stavebního materiálu. Lžíce se liší hlavně svou šířkou podle toho, jaký vyžaduje záběr. Nejčastěji lze vybírat mezi rozměry 160 – 220 centimetrů.

Lopata krokodýl

Obdobou klasické lžíce je ještě lopata „krokodýl“. Toto zvláštní pojmenování vzniklo podle tvaru tohoto příslušenství. Lžíce totiž obsahuje i praktické zábrany z vrchu, aby nedocházelo k vypadávání většího materiálu. Výjimkou samozřejmě nejsou ani multifunkční lopaty a lopata vysokého výklopu.

Vykusovač siláže

Pokud chcete svůj zemědělský stroj rozšířit o co nejvíce prvků, bude se vám hodit vykusovač siláže. Ten je důležitý hlavně pro to, aby krmná směs nebyla různě vykousaná a následně do ní nepronikal vzduch.

Vidle na hnůj

Především chovatelé dobytka najdou zalíbení v tomto moderním příslušenstvím pro nakladače. Vidle na hnůj odvedou spoustu ruční práce za vás. Několik hrotů vpředu s plnou zadní výplní tvoří velice praktický celek.

Stájová radlice

Při vyklízení velkých chlívů, kravínů a stájí může přijít vhod stájová radlice. Ta slouží pro hromadné odklízení nečistot. Její zakulacený tvar je k této činnosti jako stvořený. Šířka je samozřejmě volitelná dle potřeby. Obvykle se pohybuje mezi 1,5 – 3 metry.

0

O autorovi:

Společnost Martin Rosulek - Rosservis, s.r.o. se specializuje na vysokozdvižné vozíky již od roku 1991. Zajišťuje generální opravy, prodej VZV Desta, opravy a servis VZV po celé České republice a Slovensku. Dodává také příslušenství, přídavná zařízení a náhradní díly na VZV.
  Související příspěvky