Sháníte vidle na vysokozdvižný vozík? Hledáte nosné vidlice pro svůj VZV Desta, Linde, Jungheinrich, Still nebo vozík jiné značky? Naše firma nabízí širokou nabídku vidlic pro manipulační techniku.

Levné vidle na vysokozdvižný vozík a přesto kvalitní?

Je možné pořídit levné vidle na vysokozdvižný vozík a přesto zachovat kvalitu a vysokou životnost vidlí? Důležité je vybrat nosné vidlice, které budou sloužit svému účely. Na trhu existuje několik typů vidlic a je třeba si předem ujasnit, jakou práci budete s vysokozdižným vozíkem provádět. Jedny z nejkvalitnějších nosných vidlí vyrábí světoznámý výrobce Bolzoni Auramo a Vetter. Pokud však používáte vozík sporadicky a nevyžadujete maximální kvalitu, rádi vám doporučíme jiné značky vidlic na váš vysokozdvižný vozík.

Rozměry nosných vidlic

Slider Nosné vidlice VZV Vetter

Vidle na vysokozdvižný vozík

Nabízíme libovolné rozměry vidlic pro vysokozdvižný vozík. Mezi nejčastější rozměry patří:

 • 100x40x1200mm ISO 2A (nosnost vidlice 2t)
 • 100x40x1200mm ISO 2A (nosnost vidlice 2t)
 • 80x40x800mm ISO 2A (nosnost vidlice 2t)
 • 80x40x800mm ISO 2B (nosnost vidlice 2t)
 • 100x50x1200mm ISO 3A (nosnost vidlice 3t)
 • 100x50x1200mm ISO 3B (nosnost vidlice 3t)

Pokud potřebujete jiné rozměry vidlí, neváhejte nás kontaktovat. Máme k prodeji jakékoli rozměry, nejen vidle na Destu, ale také pro vysokozdvižné vozíky Linde, Belet, Toyota, Still, Jungeinrich, Balkancar, atd.

Nosnost vidlí

Prodáváme vidlice s nosností od 1 tuny do 10 tun. Mezi nejrozšířenější vidlice pro VZV patří:

 • Vidlice 1t
 • Vidlice 2t
 • Vidlice 3t
 • Vidlice 4t
 • Vidlice 5t

Při používání vysokozdvižného vozíku samozřejmě záleží jednak na nosnosti nosných vidlic, ale také na nosnosti samotného vysokozdvižného vozíku.

Tvar vidlice

Tvar nosné vidle na vysokozdvižný vozík vyjadřuje tzv. ISO. V závislosti na nosnosti se pohybujeme na:

 • ISO 1
 • ISO 2
 • ISO 3
 • ISO 4

Typy nosných vidlic

pozicionér vidlic VZV

 • Standardní vidlice
 • DIN vidlice
 • Šroubovací vidlice
 • Závěsné vidlice
 • Sklopné vidlice
 • Obrácené vidlice
 • Prodloužené vidlice

Standardní vidle na vysokozdvižný vozík

Jedná se o nejpoužívanější vidlice pro vysokozdvižné vozíky. Vidle se nazývají standardně, protože mají normované připojovací rozměry dle ISO 2328.

DIN vidlice vidle na vysokozdvižný vozík

DIN vidlice najdeme u vysokzdvižných vozíků, které byly vyrobeny do roku 1970. Vidlice mají pravoúhlé závěsy dle DIN 15135.

Šroubovací vidlice pro VZV

Šroubovací vidlice mají pevné spojení s nosnou deskou. Nejčastěji se používají pro stavební stroje.

Závěsné vidlice pro VZV

Závěsné vidlice jsou vidle s vůbec nejvyšší nosností. Závěsy jsou velmi stabilní a vidlice dokážou snést zátěž až 60 tun.

Sklopné vidlice pro VZV

Sklopné vidlice se vyrábí s vnitřními a vnějšími klouby. Jsou velmi stabilní.

Obrácené vidlice pro VZV

Obrácené vidlice jsou vhodné pro manipulaci s bagy, atp.

Otočné vidle

Prodloužené vidle na vysokozdvižný vozík

Prodloužené vidlice nebo-li nástavce na vidlice pro VZV jsou vhodné pro manipulaci s rozměrnějšími břemeny. Jedná se de facto o přídavné zařízení, které se upevňuje k samotným nosným vidlím. Při použití prodloužených vidlí by měla nosná vidlice vyplňovat minimálně 60% prodloužené vidle.

Navštivte detailní stránku Prodloužené vidlice pro VZV.

Vidle pro terénní vysokozdvižné vozíky

Obecně není potřeba rozlišovat vidle pro vysokozdvižné vozíky terénní nebo silniční. Vždy záleží na nákladu, který budete s VZV přepravovat nebo s ním manipulovat. Pokud už se uvádí názvy jako vidle pro terénní vysokozdvižné vozík, pak je tím naznačena očekávaná zátěž stroje a jeho podmínky provozu. Často se pro terénní VZV doporučují kvalitní nosné vidlice Vetter.

Nosné vidle na vysokozdvižý vozík využijete v 90%

Samozřejmě každý vysokozdvižný vozík nepotřebuje nosné vidle. Bylo by chybou uvádět a tvrdit, že každý VZV musí mít nosné vidlice. Záleží k čemu vysokozdvižný vozík používáte.

Obecně však platí, že nosné vidle jsou pro většinu VZV vhodné. Nemusí se jednat jen o vidle pro přepravu a manipulaci s paletami. Některé vozíky využívají vidle pro používání přídavných zařízení. Nezapomeňte, že řidič vozíků musí mít oprávnění k řízení, resp. řidičský průkaz na VZV.

Vidle umožňují používat sněžný pluh a hydraulické lopaty

Řada uživatelů vysokozdvižných vozíků využívá nosné vidlice pro své přídavné zařízení. Vidle umožňují rychlou instalaci zařízení jako je např. sněžný pluh nebo hydraulické lopaty.

Tyto přídavné zařízení nazýváme univerzální, protože je možné je instalovat na jakýkoli typ a značku vysokozdvižného vozíku. Díky nosným vidlicím můžete snadno používat přídavná zařízení, ať už vlastníte VZV Desta, Linde, Jungheinrich, Still, Toyota, Hyundai, Hyster, Komatsu, Nissan, Balkancar, BT, Gliwice či jiný.

Proč VZV na obrázcích nemají nosné vidlice?

Naše firma skutečně dodává každý vysokozdvižný vozík včetně nosných vidlic. Důvod, proč některé naše fotografie zobrazují vysokozdvižný vozík bez nosných vidlic je ten, že VZV přepravujeme s odmontovanými vidlicemi.

Přeprava vysokozdvižného vozíku bez vidlí je mnohem snazší.

vzv přeprava desta

Nosné vidlice montujeme na VZV přímo ve Vaší firmě. Ano, vysokozdvižný vozík k Vám dovezeme a náš technik namontuje vidlice a Vašeho řidiče zaučí s manipulací.

Pozor na bazarové VZV bez vidlic

Dodání vysokozdvižného vozíku s vidlicemi však není pravidlem či nutností. Pokud kupujete vozík v bazaru, raději se přesvědčte, zda vidle jsou součástí uvedené ceny a zda obrázek VZV s vidlemi není jen ilustrační. Doporučujeme Vám se přesvědčit rovněž o kvalitě nosných vidlí a jejich životnosti.

Vidle na vysokozdvižný vozík jako náhradní díl

Vidlice jsou považovány de facto jako náhradní díl. Jedná se o součást vysokozdvižného vozíku, které je nutné věnovat speciální pozoronost. Životnost vidlic je totiž rozdílná než samotného stroje. Záleží na zátěži a frekvenci používání vidlí.

Tip: Podívejte se na odpisovou skupinu VZV.

Jaké jsou nejlepší vidle na vysokozdvižný vozík?

nosné vidle CMTAbychom se mohli rozhodnout, jaké vidle na vysokozdvižný vozík jsou nejlepší, musíme si zodpovědět otázku, k čemu chceme, aby nám sloužili a co od nich skutečně očekáváme. Posouzení značky „nejlepší“ je totiž velmi subjektivní.

Někdo hledá levné vidlice pro VZV, protože vozík používá minimálně a jeho zátěž je rovněž minimální. Nejlevnější vidlice na VZV bezpochyby nejsou ty nejkvalitnější. Avšak pokud hledáme nejlevnější vidle, pak pochopitelně nehledáme kvalitu, ale spíše porovnáváme cenu a užitek. To je naprosto v pořádku.

Pokud hledáte levné vidle na vysokozdvižný vozík, prohlédněte si nosné vidlice CMT.

Ti, kdo potřebují nosné vidlice kvalitní, protože jejich vysokozdvižný vozík je v zátěži a nemohou si dovolit jakýkoli defekt, by měli zvolit značku Vetter. Nosné vidlice patří k nejkvalitnějším na světě, jedná se o německého výrobce s tradicí od roku 1991. Neváhejte navštívit detailní stránku nosné vidlice Vetter, kde najdete podrobnější informace.

Poptávka vidle na vysokozdvižný vozík

Pokud máte zájem o zaslání cenové kalkulace pro nosné vidlice na vysokozdvižný vozík nás neváhejte kontaktovat skrze kontaktní formulář či stránku Kontakt, kde najdete také telefonní spojení.


Vaše jméno

Váš email

Váš telefon

Vaše zpráva

Potvrzuji seznámení s Informacemi o zpracování osobních údajů.