Manipulační technika zefektivní Vaší práci

Manipulační technika dokáže zefektivnit práci v nejednom skladu, provozovně či hale. Je výrazným pomocníkem pro mnohé podniky a v některých případech je dokonce nenahraditelnou součástí firmy, bez které by nemohl fungovat každodenní provoz.

Pro živnostníky, podnikatele i celé společnosti představuje manipulační technika výraznou investici. Je proto potřeba pečlivě vybírat a především si ujasnit, jaké cíle potřebujeme splnit. Výběr manipulační techniky by měl reflektovat vaše požadavky a očekávání.

Manipulační a skladová technika

Manipulační technika se někdy zaměňuje s výrazem skladová technika, avšak nejedná se o synonyma. Skladová technika je pouze podkategorií manipulační techniky. Vysokozdvižné vozíky jsou podkategorií skladové techniky. Pokud tedy hledáte vysokozdvižné vozíky, současně můžete používat vyhledávací dotazy jako je manipulační technika i skladová technika.

Před výběrem manipulační techniky

Video demonstrujem manipulaci vysokozdvižného vozíku s břemenem.


Mezi základní otázky, které je potřeba si položit před výběrem manipulační techniky patří:

  • Co chcete nakládat/přesouvat?
  • V jakém prostředí budete s manipulační technikou pracovat?

Někteří podnikatelé vyžadují malé stroje, jiní kvůli potřebám vyhledávají robusnější techniku, která zvládne zkrátka více. Je třeba mít na paměti, že některé haly vyžadují větší čistotu či je stanovena maximální míra hlučnosti.

Vysokozdvižné vozíky je manipulační technika jedna z vůbec nejběžnějších. VZV dokáží splnit přání nenáročným i velmi náročním podnikatelům – existují totiž velmi malé stroje i robusní a silné vozíky.

Výhodou naší společnosti je, že stavíme vysokozdvižné vozíky dle Vašich požadavků. Jsme schopni tedy konkrétní stroj přizpůsobit a sestavit tak, aby vyhovoval Vašemu provozu ve firmě. Vysokozdvižné vozíky stavíme jak s dieslovým pohonem, tak s LPG pohonem. Jsme schopni omezit míru hlučnosti VZV a dodat potřebnou certifikaci. Byli jsme také osloveni klienty, kteří potřebovali přizpůsobit rozměry vozíkuDesta nabízí několik typových řad, ze kterých máte na výběr (typové řady VZV Desta).

Jakou značku vysokozdvižného vozíku?

Trh manipulační techniky zahrnuje celou řadu značek vysokozdvižných vozíků. V České republice se nejčastěji jedná o značku Desta. Desta je původem česká značka.

Mezi nejznámější zahraniční značky vysokozdvižných vozíků patří Linde, Still, Jungheinrich, Hyster, Toyota či Balkancar. Vozíky zahraničních značek neprodáváme, nicméně jsme schopni poskytnout servis a opravy.

Nový či bazarový VZV?

Pokud uvažujete o koupi vysokozdvižného vozíku? Otázka, zda koupit nový či bazarový vozík (manipulační technika bazar) je jednou z vůbec prvních, kterou si položíte. Pokud vozík budete používat několik měsíců, pronájem VZV se finančně většinou nevyplatí. V rozhodnutí mezi novým či bazarovým VZV vám pomohou otázky:

  • Jak často bude VZV v provozu? Kolik dní v týdnu a kolik hodin denně?
  • Co se stane, pokud by VZV nebyl v provozu? Je vozík nutný pro provoz či jen zefektivňuje práci?
  • Kupuji si pouze jeden jediný vozík nebo jich budeme mít více?
  • Jak je garantován servis a opravy na vozíku?

Manipulační technika je investicí nejen v prvopočátku, ale je třeba také počítat s náklady během provozu. A to nejen s náklady, které jsou tzv. nutné pro provoz VZV, ale rovněž také náklady pro případné opravy vozíku a servisní zabezpečení. Levné použité vysokozdvižné vozíky mohou být řešením, nicméně po nějakém měsíci či roce provozu, budou vyžadovat generální opravu.