Jaký vysokozdvižný vozík?

Přidal:

Proč používat vysokozdvižný vozík

Manipulace s objemným či těžkým nákladem sehrává v dnešní době významnou úlohu. Kdykoli chceme přesouvat či jinak manipulovat s břemeny, které jsou objemné či příliš těžké pro ruční práci, je vhodné použít vysokozdvižný vozík.VZV je schopen si poradit s jakýmikoli břemeny pomocí nosných vidlí a různých přídavných zařízení.

V posledních letech zaznamenal trh manipulační techniky podstatnou změnu. Velmi se rozšířila nabídka nejen strojů samotných, jejich typový řad, ale také právě přídavných zařízení, nejrůznějších alternativ a substitutů a v neposlední řady náhradních dílů, jak originálních, tak bazarových.

Na českém trhu najdeme celou řadu značek VZV, a to jak české značky Desta, tak zahraničních značek, např. Linde, Hyster, Toyota, či Jugheinrich, Still. Vozíky se dále dělí na jednotlivé typové řady dle své nosnosti, způsobu použití (terénní VZV či halové VZV) či provedení (kabinové, rámové) a pohonu (diesel, elektrické, plynové).

Jaký vysokozdvižný vozík používat?

Pokud vaše práce vyžaduje vysokozdvižný vozík, na českém trhu manipulační techniky existují tři varianty použití VZV:

  • Nové vysokozdvižné vozíky
  • Použité vysokozdvižné vozíky
  • Nájemní vysokozdvižný vozíky

Každý z výše uvedených variant má své výhody a nevýhody a je třeba dobře zvážit Vaše potřeby a očekávání.

Jeden z prvních faktorů, které potenciální zákazníky zajímá, je cena. Nové vysokozdvižné vozíky jsou zpravidla nejdražší variantou. U vysokozdvižných vozíků v pronájmu si dávejte pozor na uzavíranou smlouvu, neboť se může stát, že se Vám provoz VZV může nakonec prodražit. Pakliže jej budete používat řadu měsíců, otázkou na snadě je, zda není lepší si pořídit svůj vlastní vozík, např. použitý.

Nové vysokozdvižné vozíky

Pokud zvolíte nákup nového vysokozdvižného vozíku, spolu s ním získáte také záruku. Budete mít tedy jistotu určitého minimálního rizika závady.

Nový vysokozdvižný vozík by měl mít stav motohodin maximálně v rámci pouhých jednotek. S čím je třeba počítat při koupi nového VZV jsou vyšší sazby servisních hodin mechaniků – ty jsou samozřejmě nejvyšší u autorizovaného prodejce.

Použité vysokozdvižné vozíky

Použité vysokozdvižné vozíky jsou v rámci České republiky velmi žádané. Zákazníci si oblíbili jejich nízkou pořizovací cenu a také možnost levného zakoupení náhradních dílů.

Servisní zabezpečení je u těchto strojů velmi dostupné. Bazarové vysokozdvižné vozíky tak můžeme velmi často vidět v jednotlivých závedech napříč všemy obory. U těchto strojů je však třeba počítat s jistým opotřebením a sníženou živostností jednotlivých dílů. Pokud uvažujete o koupi použitého vysokozdvižného vozíku, pak se dříve či později nevyhnete servisní či technické opravě.

Repasované vysokozdvižné vozíky

Repasované vysokozdvižné vozíky Desta od firmy Rosservis jsou zajímavou alternativou mezi bazarovými stroji a zcela novými vysokozdvižnými vozíky zahraniční kvality.

VZV Desta spojují nízkou pořizovací cenu včetně nízkým provozních nákladů a garanci kvality nejen v podobě poskytované záruky. Na každý repasovaný vysokozdvižný vozík poskytujeme záruku ve výši 24 měsíců.

Při opravách VZV používáme 70% nových náhradních dílů, a tak velmi výrazně zvyšujeme životnost vozíků. Pakliže se hovoří o maximální možné denní provozuschopnosti použitého vysokozdvižného vozíku, u našich VZV toto neplatí. Dokazují to stovky českých firem, které používají použité repasované vysokozdvižné vozíky Desta od firmy Rosservis.

Pronájem vysokozdvižných vozíků

Možnost pronájmu vysokozdvižného vozíku rozšířila možnosti jeho uplatnění, a to v poměrně značném měřítku. Mnozí totiž vysokozdvižný vozík potřebují zcela nárazově a tzv. jednorázově. Právě pro tyto případy je vhodné si vozík pronajmout.

Nevýhodou pronájmu VZV pak může být ve chvíli, kdy zjistíte, že vozík potřebujete používat pravidelněji – poté už se vyplatí, abyste uvažovali o nákupu svého vlastního VZV – ať už nového nebo použitého čili bazarového.

0

O autorovi:

Společnost Martin Rosulek - Rosservis, s.r.o. se specializuje na vysokozdvižné vozíky již od roku 1991. Zajišťuje generální opravy, prodej VZV Desta, opravy a servis VZV po celé České republice a Slovensku. Dodává také příslušenství, přídavná zařízení a náhradní díly na VZV.
  Související příspěvky