DESTA 3222 TM – klasický terén

Přidal:

DVHM 3222 TM je klasikou od konce 70. let. Dodnes ji v České a Slovenské republice najdete sloužit na pilách, v bazarech, vrakovištích a většinou už v dost špatném stavu.

I to svědčí o extrémní výkonu a kvalitě vozíku, který potřebuje ke svému bezproblémovému chodu základní údržbu a její servis či výměnu náhradních dílů je otázka pár hodin. Oproti svému nástupci TXK mu chybí především pohodlí pro obsluhu, ale pořizovací náklady jsou v porovnání s nástupcem TXK extrémně nízké. V poměru cena/výkon je totiž DESTA 3222 TM nebo TMK bezkonkurenční.

3222 TM patří stále mezi nejprodávanější a nejvyhledávanější vozíky a my právě jednoho ještěra stavěli na hale během května paralelně s novější TXK.

  

Rozebrali jsme ho do šroubku. Řízení s nápravou a zvedacím zařízením měly odsloužíno nejvíce, takže tady měníme za nové téměř vše – spojovací materiál, u převodovky nové kroužky, lamely, ložiška a převody u zvedacího zařízení kompletně nové uložení, ložiska, řetězy.

   

Hydraulika byla po 10 tisích Mth na odpis, takže dáváme nové hadice, těsnění a zkoušíme tlak měniče, hydraulický rozvaděč a posilovač. Motor prochází výraznou renovací, pohyblivé a malé prvky měníme za nové, kliku a ventily brousíme.

   

Vrchní díly, krytí a rám posíláme do lakovny, kde dostanou v červené lázni nový kabát. Lakujeme ve 3 vrstvách.

   

Další klasická velká ještěrka z 80. let v novém kabátu, připravena sloužit v dalších pár let svého majiteli.

0

O autorovi:

Společnost Martin Rosulek - Rosservis, s.r.o. se specializuje na vysokozdvižné vozíky již od roku 1991. Zajišťuje generální opravy, prodej VZV Desta, opravy a servis VZV po celé České republice a Slovensku. Dodává také příslušenství, přídavná zařízení a náhradní díly na VZV.
  Související příspěvky
  • No related posts found.