6 důvodů proč mít pravidelný servis VZV

Přidal:

Servis VZV je nepostradatelnou složkou, která se promítá, jak v celkovém provozu vysokozdvižných vozíků, tak samozřejmě také na straně provozních výdajů. Při pořízení VZV byste měli proto počítat i s faktorem servisních oprav. Jak blíže vysvětlujeme v příručce Před nákupem VZV samotná nákupní cena vysokozdvižného vozíku není to jediné, za co skutečně zaplatíte.

Nové vysokozdvižné vozíky zahraničních značek mají smluvně sjednaný servis, který však může být vzhledem k značce poměrně nákladný. Nevýhoda bazarových VZV je, že servisně se budete muset o vozík starat mnohem důkladněji a bezesporu Vás čekají nemalé investované částky. Navíc, čím bude vozík starší, tím častěji budete uvažovat nad tím, zda-li se stále vyplatí jej opravovat a servisovat anebo už je lepší provést generální opravu VZV.

Naše firma Rosservis poskytuje servis vysokozdvižných vozíků jak svým klientům, tak ostatním provozovatelům VZV. Dlouhodobě se specializujeme na vysokozdvižné vozíky Desta, ale jsme schopni opravit a servisovat také zahraniční vozíky, a to včetně dodání náhradních dílů pro tyto zahraniční VZV. Náhradní díly Desta máme skladem a jejich dostupnost je tak okamžitá.

Proč mít pravidelný servis VZV?

Tento článek jsme nazvali 6 důvodů proč mít pravidelný servis VZV a rádi bychom zdůraznili celkem 6 nejdůležitějších faktorů, které výrazně ovlivňují provoz vysokozdvižného vozíku a mají souvislost právě se servisem a opravami vozíků.

Důvodů, proč pravidelně servisovat vysokozdvižný vozík je nespočet, my jsme pro názornost vybrali těch šest nejdůležitějších.

1. Pravidelný servis VZV sníží náklady na opravy stroje

Pokud mte sjednaný smluvní servis VZV anebo zajišťujete pravidelné prohlídky stroje, odhalíte i malé závady stroje, které jsou skryté a mohly by v budoucnu způsobit závažnější problém.

V případě, kdy pravidelné prohlídky a servis vysokozdvižného vozíku neřešíme, riskujeme, že se dříve či později objeví velká závada na stroji, která způsobí nepojízdnost stroje a bude znamenat vysokou investici do opravy. Pravidelné servisní opravy vycházejí v nákladech lépe (ekonomičtěji) než následná velká finanční injekce na závažnou opravu.

2. Servisem VZV minimalizujete riziko nepojízdnosti vozíku

Nepojízdnost vysokozdvižného vozíku dokáže způsobit závažné problémy (vícepráce s řešením problému, nestihnutí domluvených termínů, zvýšené investice, atd.). Nemusí se jednat o nepojízdnost několika dnů, ale už nepojízdnost VZV na několik hodin a řešení technického problému dokáže značně ovlivnit chod firmy a celý pracovní den.

Vysokozdvižný vozík je stále pouze stroj a s určitou mírou poruchovosti je nutné počítat. Nezávisle na tom, zda máte bazarový, používaný, generálkovaný či nový vysokozdvižný vozík, pravidelné servisní prohlídky a technické prohlídky VZV minimalizují riziko technického problému či přímo nepojízdnosti stroje.

3. Diagnostika závad během několika desítek minut

Pravidelný servis vysokozdvižných vozíků znamená smluvní ujednání s dodavatelem VZV či poskytovatelem servisu a součástí služeb je také tzv. diagnostika závad. Rychlá diagnostika závad umožní zjistit v co nejkratším čase, o jaký technický problém se jedná a jak je možné ho opravit a také kolik to bude celkem stát (zda je nutné opatřit nějaké náhradní díly, atd.).

U servisu VZV je velmi důležitá lokace poskytovatele, protože pokud se vozík porouchá, potřebujete závadu odstranit co nejrychleji. Diagnostika lze provést také po telefonu, avšak není schopna 100% ve všech případech pomoci. Technik, který je přímo na místě je tím stavem, který potřebujete.

Přestože naše firma Rosservis sídlí na severu Čech, naše servisní zázemí je po celé České republice. Máme sestavu několika mobilních dílem, které se každým dnem pohybují v různých oblastech ČR a jsou schopny flexibilně pomoci ve chvíli, kdy to zrovna potřebujete.

Diagnostiku závad provádíme obratem. Jsme schopni s Vámi telefonicky konzultovat technický problém vysokozdvižného vozíku a navrhnout jeho servisní opravu. Provádíme také prohlídky s cenovým návrhem na odstranění závad. Tato služba je velmi žádaná v oblasti použitých vysokozdvižných vozíků, a to také bazarových VZV.

4. Prodloužení životnosti vysokozdvižného vozíku na 10 let

Životnost vysokozdvižného vozíku je faktor, který hraje při rozhodování o pořízení VZV významnou roli. To, jak dlouho bude schopen vysokozdvižný vozík fungovat, je pro každého vlastníka velmi důležité, a to nejen z finančního hlediska, ale také z organizačního a neméně to ovlivňuje také plánování.

Vysokozdvižné vozíky po generální opravě s pravidelným servisem silně konkurují novým VZV zahraničních značek. Důvodem je nižší pořizovací cena a díky pravidelnému servisu je jejich životnost na 10 let. Toto číslo vychází od našich klientů, kterým jsme dodali VZV po generální opravě (firma Rosservis je na trhu již od roku 1991).

Servis VZV jinými slovy oživuje stroj na nějaký čas a dodává mu imunitu. Ve chvíli, kdy jsou na stroji potřebné provést velmi významné opravy, doporučujeme provést generální opravu VZV. Nevýhodou u nových vysokozdvižných vozíků zahraničních značek (např. Linde, Jungheinrich, Toyota, Still, atd.) je, že se končí u středních oprav a následuje totální odpis. Musíte si pořídit jiný vysokozdvižný vozík. Narozdíl od toho vysokozdvižné vozíky Desta jsou zabezpečené i v této oblasti, neboť provedeme generální opravu a vozík je provozuschopný ve 100% stavu na dalších cca 10 let.

5. Technické kontroly VZV jsou dokonce povinné ze zákona

Technické kontroly VZV jsou ze zákona povinné pro provozovatele vozíků, a to minimálně 1x ročně. Byly nařízeny z důvodu ochrany bezpečnosti práce. Technické kontroly nejsou časově ani organizačně náročné. Jsou prováděny v místě Vašeho podnikání, kde se vozík zrovna nachází. Po kontrole obrdžíte protokol technické kontroly s přehledem zjištěných závad.

Technické kontroly vysokozdvižného vozíku určitě nevynechejte, protože jsou důležité nejen z hlediska případných kontrol inspektorátu, ale v případě nehody či zranění a následného vyšetřování okolností byste se mohli dostat do nepříjemné situace vzhledem k prošlé technické kontrole vysokozdvižného vozíku.

Ať už vlastníte nový VZV, bazarový či po generální opravě, sjednejte si technickou kontrolu minimálně jednou ročně.

6. Rozložte financování oprav a stabilizujte firemní cashflow

Pravidelnými prohlídkami VZV zajistíte, že veškeré technické problémy vysokozdvižného vozíku budete včas řešit a žádný z nich nepřeroste. Je vždy lepší řešit malé problémy než ty velké. Navíc financovat malé opravy je mnohem hospodárnější než muset investovat velkou částku naráz, protože prostě nemáme jinou možnost (jinak vozík nebude fungovat).

Díky pravidelnému servis a diagnózám máte přehled, jaké oblasti stroje bude v blízké budoucnosti nutné opravit či vyměnit. Díky tomuto časovému náskoku jste schopni sehnat náhradní díly VZV za zvýhodněné ceny a domluvit si servis a montáž bez zvýšených nákladů. Pravidelný servis minimalizuje náklady na opravy vysokozdvižných vozíků na skutečné minimum.

Proč kontaktovat Rosservis pro VZV servis?

Naše firma Rosserivs působí na trhu manipulační a skladové techniky již od roku 1991. Servisně opravíme a zabezpečíme jakýkoli vysokozdvižný vozík jakékoli značky a typové řady. Neváhejte nás kontaktovat pro cenový návrh opravy a servisu VZV.

  • Působost po celé České republice a Slovensku.
  • Cenové návrhy servisních oprav do 60 minut.
  • Opravy provádíme přímo před Vašima očima ve Vaší firmě.
  • Dodáváme agregátové komplety formou výměnného způsobu.
  • Kompletní prohlídka VZV s cenovým návrhem na odstranění závad za 1.500,-Kč.
  • Zabezpečíme náhradní díly na Váš stůl do druhého dne.
  • Dodáváme také náhradní díly pro zahraniční vysokozdvižné vozíky.

Kontaktujte nás pro Servis VZV

Kontaktujte pana Františka Trnku na mob. 602 134 619 anebo nám zanechte zprávu. Obratem se Vám ozveme s cenovou nabídkou servisu.


Vaše jméno

Email

Telefon

Specifikace závad na VZV

Potvrzuji seznámení s Informacemi o zpracování osobních údajů.

 
0

O autorovi:

Společnost Martin Rosulek - Rosservis, s.r.o. se specializuje na vysokozdvižné vozíky již od roku 1991. Zajišťuje generální opravy, prodej VZV Desta, opravy a servis VZV po celé České republice a Slovensku. Dodává také příslušenství, přídavná zařízení a náhradní díly na VZV.
  Související příspěvky