Boční posuv přídavné zařízení, praktický pomocník pro VZV

Přidal:

Boční posuv je přídavné zařízení pro vysokozdvižné vozíky. Mechanicky odolné zařízení, jehož primárním cílem je zjednodušení manipulace s VZV. Úspora drahocenného času však není tím jediným kladem, s nímž se lze setkat.

  • Vykládání a nakládání zboží bez nutnosti přesného najíždění.
  • Menší opotřebení pneumatik.
  • Delší výdrž provozních součástí VZV, jako jsou nápravy, apod.
  • Snížená spotřeba paliva.

Podoba a funkce bočního posuvu

VZV Desta DVHM 3222 TMK 2014 boční posuv 06

Základem bočního posuvu je ocelová konstrukce obohacená o úchyty a hydraulické zařízení patřičného rozsahu, v závislosti na konkrétním modelu.

Univerzální zpracování zaručuje použitelnost u všech typů vysokozdvižných vozíků Desta, Jungheinrich, Cesab, Komatsu, Linde, Balkancar, Toyota, Hyundai, Still a další.

Boční posuv je připevněn k čelní části VZV. Aby bylo docíleno správné funkčnosti, je zapotřebí napojení na jeden volný hydraulický okruh. V případě jeho absence lze elektricky docílit potřebného rozbočení.

Posouvání nákladu směrem doleva a doprava

Kvalitní boční posuv je schopen v závislosti na typu nosné desky unést náklad o hmotnosti od jedné do osmi tun. Od toho se odvíjí také váha tohoto nejpoužívanějšího přídavného zařízení.

Posouvání probíhá od středové osy vysokozdvižného vozíku směrem doleva a doprava. Standardně lze docílit posunutí vidlic minimálně o 10 cm. Některé modely bočního posuvu však nabízí daleko větší rozmezí.

Existuje hned několik variant bočního posuvu.

  • Jednoduchý boční posuv
  • Dvojitý boční posuv
  • Trojitý boční posuv

Variabilita bočního posuvu

Boční posuv se primárně používá v kombinaci s klasickými nosnými vidlemi, prostřednictvím nichž lze přesouvat břemena odlišného typu. Univerzální doplňkové zařízení však umožňuje aplikování i jiných přídavných prvků vysokozdvižného vozíku, čímž se rozšiřuje jeho použitelnost.

Efektivnější manipulace s vysokozdvižným vozíkem


Využijte rychlé a snadné montáže bočního posuvu, který velice jednoduše obohatí možnosti vaší manipulační techniky. Pakliže si nejste jisti volbou správného přídavného zařízení, konzultujte nákup bočního posunu s odborníky, jež vám zajistí montáž a seřízení po celém území České republiky a Slovenka.

Boční posuv Bolzoni

boční posuv bolzoni 02

Boční posuv od výrobce Bolzoni je řešením pro majitelé vysokozdvižných vozíků, kteří si potrpí na kvalitu a dlouhodobou životnost. Bolzoni je přední dodavatel boční posunů pro manipulační techniku. Neváhejte navštívit naši prezentační stránku Boční posuv Bolzoni, kde uvádíme jak technické specifikace, tak cenovou nabídku.

Přídavné zařízení boční posuv

Boční posuvy využívají v řadě průmyslových oblastí, často také ve strojírenství, sklářství a najdeme jej také v dřevozpracujícím průmyslu. Boční posuv výrazně zefektivňuje nakládání a vykládání palet či jiného nákladu. Posunutí nákladu o jednotky centimetrů není jen výhodou, ale v mnohých případech nepostradatelné, a to pro kompletní naložení kamionu, resp. přesné umistění nákladu do konkrétního prostoru.

0

O autorovi:

Společnost Martin Rosulek - Rosservis, s.r.o. se specializuje na vysokozdvižné vozíky již od roku 1991. Zajišťuje generální opravy, prodej VZV Desta, opravy a servis VZV po celé České republice a Slovensku. Dodává také příslušenství, přídavná zařízení a náhradní díly na VZV.
  Související příspěvky